Dla dzieci – Tenis 10

  • Poziom niebieski 5-6 lat (punkt trafienia, praca nóg, równowaga, czucie piłki i rakiety)
  • Czerwony 6-8 (uchwyty, zamachy, rdzeń przyszłego, pełnego uderzenia tenisowego)  
  • Pomarańczowy 8-9 (rozwój taktyczno-techniczny, doskonalenie nabytych umiejętności, kształcenie docelowej taktyki, współzawodnictwo)
  • Zielony 9-10 (szlifowanie ostatecznej techniki, poszukiwanie własnych ulubionych zagrań i zastosowań taktycznych, rozwijanie umiejętności mentalnych, motoryka na wysokim poziomie)

Zalety programu Tenis 10: dzięki odpowiednim piłkom i rozmiarze kortu, gra dla dzieci staje się dużo łatwiejsza, dzieci grają od samego początku przez co trening staje się atrakcyjniejszy i o wiele ciekawszy. Pozwala to trenerowi na różnego rodzaju modyfikacje ćwiczeń. Dzieci uczą się grać, a nie uderzać piłkę.

Wprowadza zabawę a zarazem naukę na wysokim poziomie. Kształtuje cechy osobowości dziecka, takie jak: uczenie się rozwiązywania problemów, zaspakajanie potrzeb, pojęcie wysiłku i trudności wykonywania zadań. Rozwija również umiejętności społeczne.

Celem programu jest rozwój motoryczny, nabywanie umiejętności które przydadzą się na dużym korcie, zachęca dzieci do uprawiania sportu. Wszyscy uczestnicy programu nie podlegają selekcji, każdy ma równe szanse.

Wraz ze zmianą poziomu zakres obowiązków i zadań stawianych przez trenera zwiększa się. Wprowadza coraz trudniejsze elementy techniczne jak i taktyczne.   

Według klasycznego podejścia szkolenia dzieci i młodzieży, początkowo uczymy się techniki aby później móc grać w tenisa. Program Tenis 10 odwraca wszystko do góry nogami: zaczynamy od gry stosując wszelkie rozwiązania taktyczne, technikę doskonalimy po to aby lepiej móc realizować nasze pomysły. Dlaczego?? Tenis jest sportem, gdzie dominują nawyki ruchowe, a każda piłka przychodząca do nas jest inna, nigdy nie powtarzamy tego samo uderzenia 2 razy.  

CZEKAMY NA CIEBIE

9 + 8 =

Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania - zostaw numer telefonu lub email